Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej
Wielki dzień za nami. 13 sierpnia 2023 r. uroczyście otworzyliśmy nową siedzibę Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej.
Dziękujemy, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie. Wystawę inauguracyjną zwiedziło bowiem ponad 3 tysiące osób, a w pikniku historycznym udział wzięło ponad 6 tyś. zwiedzających.

Otwarcie uświetnił przemarsz oddziałów reprezentujących sylwetki żołnierzy polskich wojsk od X do XX w. odtwarzanych przez rekonstruktorów historycznych z kilkudziesięciu bractw i chorągwi przybyłych z całej Polski . Nie zabrakło też dioram i obozowisk historycznych, pokazów musztry, dawnej szermierki czy turniejów rycerskich.

W uroczystości otwarcia muzeum uczestniczył m.in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. W darze otrzymaliśmy księgę życzeń dla Polski z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia Albumu z fotografiami z otwarcia nowej siedziby Muzeum j do obejrzenia krótkiej filmowej relacji.