Wiedza w zasięgu Twojego telefonu

Wszystkie wystawy stałe oraz niektóre czasowe w Muzeum Wojska Polskiego wyposażane są w tagi NFC oraz w kody QR, które umożliwiają za pomocą smartfona szybki dostęp do szczegółowych opisów eksponatów, zdjęć oraz nagrań. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Projekt „Wiedza w zasięgu Twojego telefonu!” ma na celu ułatwienie tysiącom zwiedzających szersze poznanie dziejów oręża polskiego. Na jego potrzeby stworzono także dedykowaną stronę mobilną – www.m.muzeumwp.pl.

1. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące wybranych eksponatów należy uruchomić na swoim telefonie darmową aplikację i skierować wbudowany aparat w kierunku kodu QR. Kod powinien znaleźć się w obrębie konturów kwadratu, który widnieje na ekranie urządzenia po włączeniu aplikacji.
  2. Po chwili uruchomi się mobilna strona internetowa z odpowiednią zawartością: opisem, zdjęciem i nagraniem z audioprzewodnika.
  3. W przypadku smartfonów posiadających wbudowany moduł NFC wystarczy odblokować telefon i przyłożyć do niebieskiego znacznika NFC. Mobilna strona, podobnie jak w przypadku kodów QR, uruchomi się automatycznie.