13 września 2018, 10:23

Spotkanie miłośników World of Tanks i militariów w MWP

Przejazd czołgu 7TP, stanowiska komputerowe, koncert zespołu "Żywiołak" i wiele atrakcji - tak uczciliśmy wejście polskiej linii czołgów w World of Tanks!

Muzeum Wojska Polskiego po raz kolejny w historii stało się miejscem wydarzeń, organizowanych przez wydawcę jednej z najpopularniejszych gier symulacyjnych – World of Tanks. Tym tazem powód był niezwykle doniosły – premierę w grze miały polskie czołgi, wyczekiwane od wielu lat przez fanów.

Wśród wielu atrakcji, jedna była wyjątkowa – przejazd czołgu 7TP, który od niedawna znajduje się w zbiorach MWP oraz wykład o polskiej myśli pancernej, wygłoszony przez naszego historyka, Michała Mackiewicza. Na graczy czekały także stanowiska komputerowe, przy których mogli zmierzyć się w wirtualnych pancernych bitwach. Całości dopełnił koncert zespołu „Żywiołak”, który zaprezentował między innymi jeden z utworów, stworzony specjalnie z myślą o grze.

Dziękujemy za obecność!

O World of Tanks

World of Tanks to najpopularniejsza, drużynowa, wieloosobowa sieciowa gra akcji poświęcona w pełni bitwom czołgów XX-wieku. Rzuć się w wir spektakularnych bitew pancernych z okresu II Wojny Światowej wraz z innymi stalowymi kowbojami z całego globu. Twój arsenał to ponad 550 czołgów produkcji USA, Niemiec, ZSRR, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin, Szwecji, Czechosłowacji, Włoch i Polski, odtworzonych z dbałością o szczegóły i zgodność historyczną. Oficjalna strona gry - http://worldoftanks.eu

Polska jest jednym z najważniejszych i kluczowych rynków w całej Europie dla firmy Wargaming. W grze zarejestrowanych jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju.