14 grudnia 2017, 10:09

Nowe kierunki działania MWP

13 grudnia w Muzeum Katyńskim – Oddziale Martyrologicznym MWP dyrektor, dr Adam Buława podpisał dwie umowy o współpracy z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz ze Związkiem Oficerów Rezerwy RP.

Współpraca z Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, podpisana z dyrektor dr Violettą Rezler-Wasielewską, zakłada m.in. prowadzenie wspólnych działań naukowych, realizowanie projektów dydaktycznych, w szczególności popularyzację losów jeńców wojennych podczas II Wojny Światowej w systemie niemieckim i radzieckim, wspólne uczestnictwo w międzynarodowych projektach naukowych czy też organizowanie i promowania wystaw, seminariów i konferencji.

Z kolei w ramach współpracy ze Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, który reprezentował Prezes, płk Alfred Kabata, zainteresowane strony będą wspierać wspólne inicjatywy, mające na uwadze wychowanie młodzieży w szacunku do ideałów ojczystej historii, upowszechniać wśród młodzieży szkolnej i osób dorosłych historię Wojska Polskiego i chwałę jego oręża oraz wspólnie realizować programy historyczno-edukacyjne.

Po podpisaniu umowy, Prezes Związku Oficerów Rezerwy RP, płk Alfred Kabata wręczył dyrektorowi MWP pamiątkowy ryngraf w podziękowaniu za dotychczasową współpracę