13 listopada 2017, 15:00

DOTKNIJ NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada w MWP

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w MWP? Studio ogólnopolskiej stacji, mnóstwo atrakcji i rekordowa frekwencja!

Od wczesnego poranka widzowie TVP INFO i TVP 2 w całej Polsce mogli oglądać specjalne studio, przygotowane w ten wyjątkowy dzień w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego. Rozmowy z historykami, pracownikami muzeum oraz z wieloma zaproszonymi gośćmi na salach ekspozycyjnych MWP stanowiły idealną promocję naszej placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowo otwarta wystawa "Błękitna Armia. Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały", bowiem to właśnie tam zrealizowano wiele materiałów, promując przy tym ekspozycję w zasięgu ogólnopolskim (co ważne, tego dnia TVP INFO oglądało średnio 403 tys. widzów, czyniąc antenę najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym).

Od godziny 9 park plenerowy zaroił się mnóstwem atrakcji: strzelnica ASG, pokazy grup rekonstrukcyjnych, przejażdżka pojazdem SU-57, stoiska promujące wojskowość, wejścia do samolotów AN-26 i JAK-40, zaś na zgłodniałych czekała wojskowa grochówka. Na przygotowanej tego dnia scenie prezentowy się zespoły wokalne: grający folkową muzykę zespół MOKOSZA, wykonujący patriotyczne utwory z pokazem zespół Przepióreczki oraz Mr. Pollack, grający rockowe aranżacje znanych patriotycznych pieśni. Z kolei w namiocie na dziedzińcu czekały pokazy patriotycznego orgiami oraz fotobudka, przygotowana w klimacie niepodległościowym.

Otwarte od godziny 12 sale ekspozycyjne szybko zapełniły się zwiedzającymi. Wielu z nich na dłużej zostawało w salach dot. walk o niepodległość i jej odzyskania, w tym na Sali z czasową wystawą dot. Błękitnej Armii.

Po godzinie 14, jak co roku, dotarły do MWP maszerujące jednostki mundurowe, które w naszej placówce kończyły swój uroczysty pochód, rozpoczęty na placu Piłsudskiego, na którym obecna była delegacja MWP.

Rozmach i reklama telewizyjna w stacjach o ogólnopolskim zasięgu  przyniosły spodziewane rezultaty. Wstępne wyliczenia wskazują, że już w sobotę, mimo wielu atrakcji przygotowanych w Warszawie, frekwencja w MWP wyniosła rekordowo ponad 7 tys. osób. Stanowi to dobry prognostyk dla kolejnych działań, a ciepłe komentarze i pozytywne opinie o ekspozycjach na pewno przyciągną jeszcze większą liczbę zainteresowanych.

Dziękujemy wszystkim za liczną obecność. Mamy nadzieję, że w setną rocznicę powrotu Polski na europejską mapę przygotujemy atrakcje, które zostaną zapamiętane na kolejne…sto lat!