2 sierpnia 2017, 10:10

Przetarg nieograniczony na budowę Muzeum Wojska Polskiego – I etap w Cytadeli Warszawskiej

1.08.2017 Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło przetarg nieograniczony na budowę Muzeum Wojska Polskiego – I etap, w Cytadeli Warszawskiej. Zakres zamówienia obejmuje m.in. budowę Pawilonu wystawowego MWP, dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, reprezentacyjnego placu, tunelu wjazdowego do Cytadeli, odtworzenie historycznego muru nad wjazdem a także budowę niezbędnej infrastruktury technicznej, komunikacyjnej i zagospodarowanie terenu.

Jest to kolejna inwestycja realizowana przez Muzeum Wojska Polskiego na warszawskim Żoliborzu w ramach programu Cytadeli Muzeów. W południowym półbastionie Cytadeli w 2015 roku MWP oddało od użytku Muzeum Katyńskie – Oddział MWP. Realizacja ta została uhonorowana najważniejszymi krajowymi nagrodami oraz znalazła się wśród piątki najlepszych realizacji architektonicznych w Europie w konkursie Komisji Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Obecną inwestycję poprzedziła przebudowa odcinka Wisłostrady oraz wykonanie wjazdu technicznego do Cytadeli, który zapewnia dostarczenie na plac budowy Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Polski niezbędnych maszyn, urządzeń oraz materiałów budowlanych.