6 czerwca 2017, 13:59

Dzień Dziecka we współpracy z Muzeum Narodowym

4 edycja Dnia Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego za nami. Polecamy relację z wydarzenia!

Licznie zgromadzone szkoły wypełniły Park Plenerowy w naszym muzeum, gdzie czekała masa atrakcji. Możliwości było mnóstwo, ponieważ jak co roku swój wkład wniosło wiele instytucji i organizacji  – Komenda Główna Policji z informacjami dot. bezpieczeństwa oraz możliwością zobaczenia z bliska super szybkiego policyjnego motocykla, Państwowa Straż Pożarna prezentująca swój pojazd ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem do rozcinania samochodów, Żandarmeria Wojskowa z symulatorem jazdy samochodem na terenie z przeszkodami, Jednostka Wojskowa 2305 GROM z quadami, Politechnika Warszawska z pokazem drukowania 3D i nowinkami technicznymi oraz malarka Julia Curyłło, która wprowadziła dzieci w bajowy świat malowania.

W wydarzenie włączyły się także instytucje sportowe i prywatne – Legia Soccer School czekała na chętnych do rozegrania mini meczu wraz z konkursem z nagrodami, a przed muzeum wszyscy zainteresowani mogli poznać sposoby samoobrony, dzięki dziewczynom z grupy MMA, w tym zawodniczce Joannie Majsak.

To nie jedyne atrakcje, przygotowane tamtego dnia. Nieopodal otwartego do zwiedzania samolotu JAK-40 czekała Grupa Rekonstrukcyjna „Szare Szeregi” ze swoim szpitalem polowym oraz lekcjami patriotycznymi, zaś w środku muzeum Dział Wystaw przygotował lekcję historyczną z możliwością przymierzania strojów i dotknięcia uzbrojenia z różnych epok.

Nie zabrakło także wymiaru zdrowotnego – firma Danone na swym stoisku poprzez zabawę edukowała dzieci nt. zdrowego odżywiania, a także ufundowała „zdrowe” nagrody, jakimi były zestawy jogurtów Acimel, za co serdecznie dziękujemy.

Specjalne podziękowania należą się także Restauracji Sphinx, dzięki której czekał na wszystkich smaczny obiad oraz Fundacji Talentów Moc, która przygotowała wiele z dostępnych tego dnia atrakcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań, aby na twarzach dzieci gościł tego dnia tylko uśmiech! Zapraszamy do obejrzenia galerii.