Muzeum Wojska Polskiego
   
 
Wybierz język: Szukaj:
A  A  A facebook tripadvisor twitter youtube rss
 
 
6 czerwca 2017, 13:59

Dzień Dziecka we współpracy z Muzeum Narodowym

4 edycja Dnia Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego za nami. Polecamy relację z wydarzenia!

Licznie zgromadzone szkoły wypełniły Park Plenerowy w naszym muzeum, gdzie czekała masa atrakcji. Możliwości było mnóstwo, ponieważ jak co roku swój wkład wniosło wiele instytucji i organizacji  – Komenda Główna Policji z informacjami dot. bezpieczeństwa oraz możliwością zobaczenia z bliska super szybkiego policyjnego motocykla, Państwowa Straż Pożarna prezentująca swój pojazd ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem do rozcinania samochodów, Żandarmeria Wojskowa z symulatorem jazdy samochodem na terenie z przeszkodami, Jednostka Wojskowa 2305 GROM z quadami, Politechnika Warszawska z pokazem drukowania 3D i nowinkami technicznymi oraz malarka Julia Curyłło, która wprowadziła dzieci w bajowy świat malowania.

W wydarzenie włączyły się także instytucje sportowe i prywatne – Legia Soccer School czekała na chętnych do rozegrania mini meczu wraz z konkursem z nagrodami, a przed muzeum wszyscy zainteresowani mogli poznać sposoby samoobrony, dzięki dziewczynom z grupy MMA, w tym zawodniczce Joannie Majsak.

To nie jedyne atrakcje, przygotowane tamtego dnia. Nieopodal otwartego do zwiedzania samolotu JAK-40 czekała Grupa Rekonstrukcyjna „Szare Szeregi” ze swoim szpitalem polowym oraz lekcjami patriotycznymi, zaś w środku muzeum Dział Wystaw przygotował lekcję historyczną z możliwością przymierzania strojów i dotknięcia uzbrojenia z różnych epok.

Nie zabrakło także wymiaru zdrowotnego – firma Danone na swym stoisku poprzez zabawę edukowała dzieci nt. zdrowego odżywiania, a także ufundowała „zdrowe” nagrody, jakimi były zestawy jogurtów Acimel, za co serdecznie dziękujemy.

Specjalne podziękowania należą się także Restauracji Sphinx, dzięki której czekał na wszystkich smaczny obiad oraz Fundacji Talentów Moc, która przygotowała wiele z dostępnych tego dnia atrakcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli starań, aby na twarzach dzieci gościł tego dnia tylko uśmiech! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

drukuj wyślij e-mail wersja pdf
Podziel się: twitter facebook wykop śledzik blip
TUTAJ JESTEŚMY
DOJAZD

Autobusy (przyst. Muzeum Narodowe)

111 117 158 507 517 521

Tramwaje przyst. Muzeum Narodowe)

7 8 9 22 24 25 43
GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Wtorek:

nieczynne

Środa:

10:00 - 17:00

Czwartek:

10:00 - 16:00
wstęp bezpłatny

Piatek - Niedziela:

10:00 - 16:00

Wystawa plenerowa:

Cały tydzień

CENY BILETÓW
NORMALNY 15,00 PLN
ULGOWY 8,00 PLN
GRUPOWY SZKOLNY 4,00 PLN
NEWSLETTER

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnościach z życia Muzeum zapisz się na naszą listę mailingową

Adres

al. Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa
tel. 022 629 52 71 (72)
fax 022 628 58 43
muzeumwp@muzeumwp.pl sekretariat@muzeumwp.pl