15 lutego 2017, 18:15

Muzeum Katyńskie zostało finalistą Nagrody Unii Europejskiej i barcelońskiej Fundacji Miesa van der Rohe.

Muzeum Katyńskie w Warszawie finalistą architektonicznego konkursu Unii Europejskiej Projekt architektoniczny ‘Muzeum Katyńskie w Warszawie’ znalazł się wśród pięciu finalistów w prestiżowym konkursie o nagrodę Unii Europejskiej Mies’a Van Der Rohe. Nagroda przyznawana jest najbardziej znaczącym projektom architektonicznym w Europie i ma służyć promowaniu i zrozumieniu jakości i złożoności jaką jest architektura w świecie technologicznym, budowlanym, społecznym, ekonomicznym, kulturowym i estetycznym. Autorem projektu jest studio BBGK Architekci. Wraz z zespołem J. Kaliny oraz K. Langa architekci stworzyli nową siedzibę dla oddziału martyrologicznego Muzeum Wojska Polskiego – Muzeum Katyńskiego w zrewitalizowanej części Cytadeli Warszawskiej. Projekt architektoniczny robi ogromne wrażenie i jest bezsprzecznie najlepszą odsłoną inwestycji. Muzeum Katyńskie nie spotkałoby się z takim uznaniem w kraju i w Europie bez udziału Jana Beliny – Brzozowskiego i Konrada Grabowieckiego (@bbgk.pl) – miejmy nadzieję – przyszłych laureatów nagrody Mies’a Van Der Rohe! Dziękujemy!

Katyn Museum in Warsaw finalist of architectural competition of European Union Architectural project ‘Katyn Museum in Warsaw’ became one of five finalists in prestigious prize competition of the European Union – Mies Van Der Rohe Award. The award is given to the biggest impacts of architectural world in Europe and serves promotion and understanding of quality and complexity of Architecture in terms of technological, constructional, social, economic, cultural and aesthetic achievements. Authors are BBGK Architekci studio. With J.Kalina’s team and K.Lang’s team the architects created new place for martyrology branch of Polish Army Museum – the Katyn Museum in restored part of Warsaw Citadel. The project makes huge impression and is undoubtedly the best part of investment. Katyn Museum would not be so extremely well received nationally and abroad without the participation of Jan Belina – Brzozowski and Konrad Grabowiecki (@bbgk.pl) – hopefully – winners of Mies Van Der Rohe Award! Thank You! Autor: P.Warczyński

Czwartek - Niedziela: