Muzeum Wojska Polskiego
   
 
Wybierz język: Szukaj:
A  A  A facebook tripadvisor twitter youtube rss
 
 
23 maja 2013, 11:05

PIKNIK Edukacyjno-Integracyjny w Muzeum Wojska Polskiego 26 maja 2013

W ramach Warszawskiej Drogi Kultury na Skarpie, czyli obywatelskiej inicjatywy ponad 30 lokalnych instytucji i społeczności już drugi raz zostanie zorganizowana wspólna impreza „Majówka na Skarpie 2013” służąca promowaniu aktywnego spędzania czasu i zachęcająca do kontaktu z kulturą.

Muzeum Wojska Polskiego zaprasza na Piknik Edukacyjno-Integracyjny skierowany do wszystkich mieszkańców Warszawy, a zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi. W wielkim namiocie na dziedzińcu Muzeum w godzinach od 10.00 do 18.00 pokażemy materiały informacyjne o przedsięwzięciach kulturalnych partnerów projektu Majówka z najbliższego sąsiedztwa oraz zaprosimy do uczestnictwa w konkursach plastyczno-historyczno-edukacyjnych dotyczących znanych budowli oraz zwierząt i istot legendarnych, i historycznych żyjących na skarpie wiślanej, a także zbiorów naszego Muzeum. Zaprezentujemy ubiory żołnierzy z różnych epok, gry planszowe z ważnymi bitwami i możliwość składania modeli czołgów.

Piknik 26 maja 2013
Majówka na Skarpie

W niedzielę, 26 maja 2013 roku, od godziny 9.00 aż do zmierzchu, ponad 30 instytucji leżących na Skarpie będzie organizować w stolicy największą miejską majówkę - „Majówkę na Skarpie 2013”. Każda z instytucji zaproponuje wyjątkowe wydarzenia wpisujące się w jedną z pięciu ścieżek tematycznych: sportu i rekreacji, przyrody, historii, muzyki lub sztuk wizualnych. Niektóre instytucje przygotowały pikniki, inne spacery, kolejne zachęcają do udziału w warsztatach, kiermaszach lub grach. Jednocześnie wszystkie otworzą się tego dnia za darmo dla zwiedzających.

Majówka jest skierowana do wszystkich mieszkańców Warszawy: młodzieży, seniorów, całych rodzin... Służy promowaniu aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zachęca do kontaktu z kulturą. Majówka odbędzie się w parkach i instytucjach położnych na szlaku Skarpy Warszawskiej, na jej 8-kilometrowym odcinku od Żoliborza (Park Żeromskiego) aż po Mokotów (Królikarnia).

Organizujemy Majówkę na Skarpie, ponieważ chcemy ożywić Skarpę Warszawską i wydobyć jej ukryty potencjał! Marzy nam się szlak Skarpy pełen ludzi, przyjazny dla każdego, ale też bogaty w kulturalne wydarzenia. Wierzymy, że prawdziwej przemiany na Skarpie może dokonać oddolna, obywatelska inicjatywa lokalnych instytucji i społeczności, jaką jest Warszawska Droga Kultury na Skarpie – mówi inicjator projektu, architekt Artur Jerzy Filip.

Pytanie o to jakiej chcemy Warszawy nie może być oddzielone od pytania o to, jakimi chcemy być ludźmi, jakiego rodzaju stosunków społecznych poszukujemy, jakie relacje z przyrodą sobie cenimy, jakiego stylu życia pragniemy, i jakie wartości estetyczne pielęgnujemy, dodaje Paulina Jędrzejewska, prezeska koordynującej „Majówkę na Skarpie” Fundacji Culture Shock.

26 maja ponad 30 partnerskich instytucji dokona transformacji życia Warszawy. Zapraszamy Warszawiaków na Skarpę!

Wydarzenie kulturalne, jakiego jeszcze nie było!

To już druga edycja Majówki na Skarpie. Wśród atrakcji między innymi: wystawy, warsztaty, pikniki tematyczne, gry miejskie, spektakle teatralne, rajd rowerowy masy krytycznej, kiermasz kostiumów i rekwizytów teatralnych, kiermasz roślin, projekcje filmowe, koncerty plenerowe, recitale, spacery tematyczne z przewodnikami, wykłady, spotkania autorskie, gry zespołowe, widowisko wodne, akcje artystyczne i pikniki.

Szczegółowe informacje i mapa wydarzeń: www.drogakultury.waw.pl

Organizatorem „Majówki na Skarpie” jest „Warszawska Droga Kultury na Skarpie” – obywatelska, partnerska i nieformalna inicjatywa instytucji leżących na szlaku Skarpy poczuwających się do bycia jej gospodarzami. Wszyscy uczestnicy projektu wspólnie planują kolejne działania wykorzystując synergię i siłę, jaką daje uczestnictwo w projekcie. Skarpę otaczamy troską i bierzemy za nią odpowiedzialność. 

„Majówka na Skarpie” jest finansowana ze środków m.st. Warszawy. Sponsorem wydarzenia jest Dom Develo-pement S.A. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Culture Shock.

Zapraszamy do kontaktu:
Karolina Kozmana +48 693 612 360, karolina@cultureshock.pl – koordynatorka Majówki na Skarpie 2013
Artur Jerzy Filip +48 507 135 080, drogakultury@gmail.com – inicjator projektu Warszawska Droga Kultury

(kliknij, by powiększyć)

Majówka 2013
drukuj wyślij e-mail wersja pdf
Podziel się: twitter facebook wykop śledzik blip
TUTAJ JESTEŚMY
DOJAZD

Autobusy (przyst. Muzeum Narodowe)

111 117 158 507 517 521

Tramwaje przyst. Muzeum Narodowe)

7 8 9 22 24 25 43
GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Wtorek:

nieczynne

Środa:

10:00 - 17:00

Czwartek:

10:00 - 16:00
wstęp bezpłatny

Piatek - Niedziela:

10:00 - 16:00

Wystawa plenerowa:

Cały tydzień

CENY BILETÓW
NORMALNY 15,00 PLN
ULGOWY 8,00 PLN
GRUPOWY SZKOLNY 4,00 PLN
NEWSLETTER

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o aktualnościach z życia Muzeum zapisz się na naszą listę mailingową

Adres

al. Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa
tel. 022 629 52 71 (72)
fax 022 628 58 43
fax 261 846 277
fax 261 846 270
muzeumwp@muzeumwp.pl sekretariat@muzeumwp.pl