4 marca 2022, 12:48
Aleksandr Gurjanow zatrzymany w Moskwie przez policję!
Wielki Przyjaciel Polski, niestrudzony badacz sowieckich zbrodni, w tym także ludobójstwa katyńskiego - został zatrzymany w Moskwie za noszenie maseczki „covidowej” w barwach Ukrainy. Jest to kolejny krok w duszeniu „sumienia Rosji”.
5. marca 1940 roku na wniosek ludowego komisarza spraw wewnętrznych Związku Sowieckiego Ławrientija Berii – Biuro Polityczne KC WKP (b) podjęło „ściśle tajną” o dokonaniu zbrodni katyńskiej. Na mocy wzmiankowanego postanowienia „byłych oficerów armii polskiej” przebywających w sowieckich obozach jenieckich i innych miejscach uwięzienia , traktowanych jako „zawziętych wrogów władzy sowieckiej, pełnych nienawiści do ustroju sowieckiego” w liczbie, jak podano „…14 700 osób, byłych polskich, urzędników, obszarników, policjantów, agentów wywiadu, żandarmów, osadników i służby więziennej, a także „… znajdujących się w więzieniach zachodnich obwodów Ukrainy i Białorusi 11 tys. osób, członków różnorakich kontrrewolucyjnych, szpiegowskich i dywersyjnych organizacji, byłych obszarników, fabrykantów, byłych polskich oficerów, urzędników i zbiegów”. W konkluzji dokumentu zawarto ludobójcze zawołanie: „Sprawy […] rozpatrzyć w trybie specjalnym, z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary – rozstrzelanie. Sprawy rozpatrzyć bez wzywania aresztowanych i bez przedstawienia zarzutów. Decyzji o zakończeniu śledztwa i aktu oskarżenia”.
Pamiętajmy, że decyzję podjęli członkowie najwyższej władzy politycznej Związku Sowieckiego: Józef Stalin, Michaił Kalinin, Anastas Mikojan. Wiaczesław Mołotow i Klement Woroszyłow.
Tego samego dnia, 5. marca 1940 roku w Moskwie ogłoszono oficjalny sowiecki komunikat o zakończeniu z dniem 27 lutego 1940 roku prac związanych z wytyczaniem nowej granicy niemiecko-sowieckiej – postawiono wówczas 2820 słupów granicznych na 1500-kilometrowej „granicy”. Fakt ten komentowano w tym czasie, jako- uznanie przez koła rządowe sowieckie, za formalne wykreślenie Rzeczypospolitej Polskiej z „liczby państw istniejących”.
Dzisiaj, w przededniu 82. rocznicy haniebnej ludobójczej decyzji w Rosji Władimira Putina, w realiach wojennej machiny na Ukrainie, we władztwie moskiewskim podnoszą się haniebne głosy o rewizji „Prawdy Katynia”